İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. 3000 TL ile Yapılacak En Karlı İşler

3000 TL ile Yapılacak En Karlı İşler

3000 -TL

3000 TL iş dünyası için çok büyük işler yapmaya belki yetmez. Ancak hayallerin gerçeğe dönüşebilmesi için yeterlidir. 

Sermaye artıkça kazanç oranı da artacaktır. Kazan oranı artıkça sermayeniz daha da artacaktır. Kazanç ve sermaye doğru orantılı olup bunun farkına varanlar parayı yönetenler olur.

Sermaye denilen şey aslında bir işin başlaması için verilen start düğmesidir. Bu start düğmesi her sermaye için geçerlidir. Yani başlamak en büyük sermayedir. O halde 3000 TL ile yapılabilecek en karlı işler nelerdir? Hemen bakalım;

Stoklu E-ticaret Yapın

Bu iş günümüz teknolojilerinde iyi kazanç bırakan işlerden biridir. Öyleki stok çekip bunun satışını pazaryerleri vasıtasıyla yaptığınızda muazzam kazançlar elde edebilirsiniz. Gittigidiyor, N11, Trendyol gibi siteler fazlasıyla yetecek ve kazancınız oluşmaya başlayacaktır.

Sadece 6 aylık kazanç 50 bin TL olan satıcıları biliyorum. Daha önce de bu işi yapmamış. Tabi ki bu işe başlamak için en önemli olan şey e-ticaret ile ilgili genel bilgi sahibi olmaktır. Zaten bilgi sahibi olmadan başlarsanız kaybınız daha da artacaktır. Ancak endişeye gerek yok çünkü bunun için geliştirilmiş kurslar ve eğitimler var. Bende kurs ve eğitimler için uzemku.com sitesine güveniyorum. Orada A dan Z ye E-ticaret Eğitimi ile İş Kurma kursunu alarak tüm bilgilere sahip olabilirisiniz. Hatta nasıl nereden ve satış stratejinizi dahi öğrenebilirsiniz. Emin olun aylık kazancınız 5000 TL olabilir. Ancak bunun için biraz sabır gerektiğini de unutmamak gerekiyor.

Evinizde Baskı Atölyesi Oluşturun

Böyle bir iş mi olur dediğinizi duyar gibiyim. Tabi ki olur. Yaratıcılık günümüzün vazgeçilmesi ve en büyük sermayedir. Şöyle ki şehirlere özel tarihi kartpostallar, yıllara göre eski fotoğraflar, takvim yaprakları, tablolar, etkileyici fotoğraflar, sanatsal çalışmalar, resimler vs daha birçok şey sayabilirim. İlk olarak renkli yazabilme özelliği olan bir yazıcı almalısınız. Bunun için Epson L7180 yazıcı işinizi görecektir. Zaten sermayede burada gidecek. Bu yazıcı normal şartlarda 4000 – 5000 TL civarındadır. Ancak sahibinden.com veya letgo gibi yerlerde 2000 TL’ ye bulabilirsiniz. Bu yazıcıyı alıp daha sonra şaheserleri basarak etkileyici baskılar yaparak bunları Çiçeksepeti vb birçok yerden satışını yapabilirsiniz. Gerçekten iyi kazancı var. Bu yazıcıyı aldıktan sonra tek ihtiyacınız doğru kağıtlar olacaktır.

Epson L7180 bu marka yazıcı ile yaklaşık olarak 1500 adet afiş tarzı baskı yapabilirsiniz. Bu tablolar yaklaşık olarak 40 – 300 TL arasında alıcı bulmaktadır. 3000 TL sermaye ile resmen bir baskı atölyesi kurmuş oluyorsunuz. Eğer çok boyutlu bir tablo düşünüyorsanız, basacağınız tabloyu 4 eşit parçaya bölüp ayrı ayrı bastırabilirsiniz. Daha sonra bunları çerçeve içerisinde birleştirebilirsiniz. Bu tip baskı 500 TL ‘ye kadar alıcı bulabilmektedir. Tabi ki tablo veya diğer baskılar dışında düğün, eğlence vs gibi fotoğrafları da çıkarabilirsiniz. Tabi ki kendi çektiğiniz etkileyici fotoğraflarda bu iş için uygundur. 

Stoklu E-ihracat Yapın

Bu işte doların artması ile birlikte iyice değer kazanan işler arasındadır. Burada toplu ve ucuza aldığınız ürünleri Amazon ve Aliexpress üzerinden diğer ülkelere satabilirsiniz. Şu an doların kur yüksekliği düşünüldüğünde yabancı ülkeler için Türk ürünleri inanılmaz ucuz gelmektedir. Bize göre pahalı onlara göre ise ucuz bir ticaret. Kesinlikle kısa sürede piyasa hâkim olabilirsiniz. Ancak önemli olan şey, kolay bulabileceğiniz bir ürün bulabilmektedir. Uzemku.com üzerinden A’dan Z’ye E-İhracat Eğitimi ile işin detaylarını öğrenebilirsiniz. Mesela Türkiye de en çok tekstil ürünleri yabancılar tarafından alıcı bulmaktadır. Bunun dışında Türk Kahvesi, lokum gibi ürünlerde bu talep içerisinde yer almaktadır. Tabi üretilen el sanatları veya baskılarda talep olabilir. 

Avrupa, Amerika, Balkan Ülkeleri, Kafkaslar, Rusya, Ortadoğu ve Asya ülkelerinden pazarlar hedef pazarlarınız olabilir. En çok kazanç sağlayan hedef Pazar ise Asya ve Amerika kıtalarıdır. Buraları hedef alırsanız ve orada en çok tercih edilen Türk ürünlerini bulup satarsanız kur avantajı sayesinde inanılmaz karlar elde edebilirsiniz. Şöyle düşünün Türkiye de 30 TL üretilen bir ürünü bu sitelerde 15 dolara satabilirsiniz.  

Görüş Ve Önerileriniz için Tıklayın

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Etmek İçin Tıklayın

Yorum Yap

Yorum Yazmak İster Misin ?