İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Conta Neden Yanar? Belirtileri Nelerdir?

Conta Neden Yanar? Belirtileri Nelerdir?

Conta-Neden-Yanar

Conta yakma durumu, günümüzde hemen hemen herkesin başına gelebilecek en önemli ve en tatsız olayların başında gelmektedir. Son derece sık karşılaşılan bu durum nedeniyle ne yazık ki sürücüler oldukça zor durumda kalabilmekte ve ekonomik olarak zorlanabilmektedir. Onarım maliyeti oldukça pahalı olan bu olay, zamanında tamir edilmezse daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Peki, conta neden yanar, belirtileri nelerdir? Otomobil sürücüleri tarafından oldukça merak edilen ve sıklıkla araştırılan bu sorunun yanıtını sizler için detaylı olarak inceliyoruz.

Conta Neden Yanar?

Conta neden yanar sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve araştırılmaktadır. Oldukça göreceli olan bu sorunun yanıtı ise oldukça basittir. Aracınızın motoru eğer gereğinden fazla ısıya maruz kalır ve durumu sizlerde fark edemez iseniz ne yazık ki conta yakma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Conta Yakmanın Belirtileri

Conta yakmanın belirtileri oldukça farklıdır. Yüksek sıcaklığa maruz kalan motor ne yazık ki zamanla contaları yakabilmekte ve sürücülere ciddi masraf açabilmektedir. Dilerseniz, conta yanmasının belirtilerini gelin yakından detaylı olarak inceleyelim.

Egzozdan Çıkan Beyaz Duman

Sık sık karşılaşılan fakat pek de önemsenmeyen beyaz duman, contan yakmanın en belirgin belirtileri arasında yer almaktadır. Bu tip durum ile karşılaşan sürücüler mutlaka vakit kaybetmeden en yakın servise başvurmalı ve gerekli onarım işlemlerine başlatmalıdır.

Hararet Sorunu

Aracınız eğer sık sık hararet yapıyor ise conta yakmış olabilirsiniz. Böyle durumlarda her 5 dakika da bir su seviyesini kontrol ederek en yakın servise başvurmanız son derece önemlidir.

Yağa Dikkat

Yağ ölçüm çubuğunu kaldırdıktan sonra mutlaka kontrol etmeniz gereklidir. Aracınızda bulunan yağ eğer yeteri miktarda akışkan değil ve su karışmış ise conta yakmış olabilirsiniz.

Conta Tamir Fiyatı

Günümüzde conta tamir fiyatları oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Son derece önemli olan bu arızanın ortalama maliyeti ise 800 TL ile 1500 TL arasındadır. Eğer yanan conta zamanında tamir edilmez ise oldukça ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Masrafın daha da artmaması için mutlaka zamanında servise gitmeli ve gerekli onarım işlemlerini yaptırmalısınız.

Facebook’ta Bizi Takip Etmek için Tıklayın
Soru & Görüşleriniz için Tıklayın

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Görüşünü Bizimle Paylaşır mısın?