1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. En İyi FPS Oyunları 2021

En İyi FPS Oyunları 2021

2020-En-iyi-FPS-Oyunlari

Oyunseverlerin başından ayrılamadıkları adeta bağlandıkları FPS türü oyunlar piyasada en çok rağbet gören oyun türleri arasında yerini alıyor. Peki, En İyi FPS Oyunları 2021 En İyi FPS Oyunları 2021 nelerdir? Bu soruların yanıtını yazımızda paylaştık.

En İyi FPS Oyunları 2021 En İyi FPS Oyunları 2021 dünyanın en popüler oyun türü arasında yerini alıyor. Oyuncular yeni çıkan FPS oyunlarını merakla ve ilgiyle takip ederken, oynamaktan da zevk alıyor. Bu kadar ilgiyle oynanmasının başlıca nedenleri arasında gerçek hayatta yaşıyormuş gibi oynama imkanı sunması, karakterin gözünden oynanabilmesidir.

Özellikle gençlerin aksiyon tutkularına tercüman olan FPS oyunları, bilgisayar oyuncuları için benzersiz oyun türleri arasında yerini alıyor. Etkisini 2013 yılından beri belirgin şekilde hissettiğimiz bu oyun türü genellikle aksiyon, macera, takım oyunları vb. içerikleri barındırabiliyor.

Bazı FPS oyunları var ki çocukluğumuzun demirbaşları olarak akıllarda yer ediyor. Eskilerden en bilinenler arasında Half Life, Counter Strike, Qouake gibi oyunlar örnek verilebilir. Her biri şüphesiz oyunseverler için başyapıt niteliğinde.

Pc Oyunları: Doom Eternal

Mart 2020 tarihinde Doom Eternal id Software şirketi tarafında piyasaya sürülen oyun, kullanıcılar tarafından %95 oranında beğeni toplamış. Oyun Windows, PlayStation 4, Stadia ve Xbox One platformlarında oynanabiliyor. Doom Eternal’ın Steam’da 199.00 TL değerinde karşımıza çıkıyor.

Oyun hikayesi; Mars’ta gerçekleşen olayların sonrasında yeryüzüne geri dönen Doom Slayer karakterinin, yeryüzünü cehennem istilasında bulmasıyla başlıyor. Oyunun genel amacı karşınıza çıkan düşmanları öldürerek istiladan kurtulmak. Bunun için size verilen silahları kullanmanız gerekiyor. Verilen 8 adet silahtan her biri farklı türde ve farklı özelliklere sahip.

FPS Oyunları:Call of Duty: Warzone

Yine Mart ayında karşımıza çıkan FPS oyunu, Infinty War ve Raven Software tarafından geliştirildi. Aslında Call of Duty oyunun ücretsiz battle versiyonu olarak karşımıza çıkan Call of Duty: Warzone kullanıcılardan %93 oranında beğeni almış durumda. Oyun Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformlarında oynanabiliyor.

Yine Mart ayında karşımıza çıkan FPS oyunu, Infinty War ve Raven Software tarafından geliştirildi. Aslında Call of Duty oyunun ücretsiz battle versiyonu olarak karşımıza çıkan Call of Duty: Warzone kullanıcılardan %93 oranında beğeni almış durumda. Oyun Xbox One, PlayStation 4 ve PC platformlarında oynanabiliyor.

Valorant

2 Haziran tarihinde oyun severlerle buluşan Valorant Riot Games tarafından geliştirildi. Diğer oyunlardan biraz farklı olarak taktiksel nişancı içeriğiyle dikkat çekiyor.

Ücretsiz olarak karşımıza çıkan oyun, çok oyunculu içeriği ile kullanıcılardan %88 oranında beğeni kazanmış durumda. Valorant sistem gereksinimleri konusunda en önemlisi kuşkusuz ekran kartı tipi. Maksimum verim elde etmek için en az GTX 1050 Ti 4096 MB tipinde bir ekran kartı işinizi görecektir.

FPS Oyunları Pc: Halo Infinite

2020 yılında piyasaya sürülen FPS türü oyun, 343 Industries ile SkyBox Labs tarafından piyasaya sürüldü. Xbox One ve Windows platformlarında oynanabilen oyun, içerisinde çok oyunculu ve tek oyunculu olmak üzere 2 adet mod barındırıyor.


Görüş Ve Önerileriniz için Tıklayın
Sosyal Medya’dan Bizi Takip Etmek İçin Tıklayın

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Görüşünü Bizimle Paylaşır mısın?