En İyi Salgın Filmleri

Günümüzü de oldukça yakından ilgilendiren salgın olaylarını konu edinen geçmişten günümüze pek çok film yapılmıştır. Bunlar arasından izleyicisini oldukça derinden etkileyen pek çok başarılı yapım da bulunmaktadır. Siz değerli okurlar için, gelmiş geçmiş en iyi salgın filmlerini bir araya getirdik ve yazımızın devamını okuyarak bu başarılı filmler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz!

1.      CONTAGİON (Salgın)

En İyi Salgın Filmleri

Olayların Hong Kong’da geçtiği bu filmde, bir yarasının domuzu ısırması ile beraber olaylar gelişir ve ısırılan domuz üzerinden insanlara virüs bulaşmaya başlar. Bir virüs salgınını konu edinen bu film, 2011 senesinin en iyi filmlerinden ve gelmiş geçmiş en iyi salgın konulu filmler arasında da yerini almıştır. Filmin senaristi filmin senaryosunu oluşturmaya başlamadan evvel, pek çok bilim insanı ile yakından tanışıp görüşüp ilerleyen senelerde bu tarz bir salgının gün yüzüne çıkacağını öne sürmüştür.

2.      OUTBREAK

En İyi Salgın Filmleri

Bir virüs salgınını konu edinen bu film 1995 yapımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça ünlü oyuncuları ile de dikkatleri üzerine çeken film, Netflix’in de en sevilenleri arasında yerini almıştır.

3.      12 MONKEYS

En İyi Salgın Filmleri

1990’lu seneleri ve o dönemde meydana gelmiş olan bir salgını detaylı bir biçimde izleyicisine yansıtan 12 Monkeys isimli film, oldukça büyük bir beğeni yakalamıştır. 1995 yapımı olan bu film başrollerinde de oldukça ünlü oyuncuları ağırlamaktadır.

4.      CARRİERS (Veba)

En İyi Salgın Filmleri

Ölümcül bir salgına karşı başlatılan mücadeleyi konu edinen Carriers isimli film, 2009 Hollywood yapımı olarak karşımıza çıkar. Dört sıkı arkadaşın başından geçen olayların ve salgına karşı verdikleri mücadelenin nefes kesici etkilerini de filmi izleyerek anlayacaksınız, şimdiden iyi seyirler!

5.      WORLD WAR Z

En İyi Salgın Filmleri

2013 senesinde vizyona girmiş olan World War Z filminin başrolüne dünyaca ünlü star Brat Pitt hayat vermektedir. 190 milyon dolarlık bütçe ile çekilmiş olan bu başarılı film zombi salgının konu edinmektedir. İzlerken asla sıkılmayacağınız bu yapım, gelmiş geçmiş en iyi salgın filmlerindendir.

6.      FLU

En İyi Salgın Filmleri

Güney Kore yapımı olarak karşımıza çıkan Flu filminde, H5N1 isimli virüsünün sebep olduğu salgın oldukça etkileyici bir şekilde izleyicisi ile buluşuyor. İzlerken nefes almayı bile unutacağınız bu film de yine en iyi salgın filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkar.

7.      PANİC IN THE STREETS

En İyi Salgın Filmleri

 1950’li seneleri işleyen bu filmde meydana çıkan bir veba salgını konu edinmektedir. Polis ile doktorun beraber hareket ettiği bu filmde, meydana gelen salgının nasıl büyük ölümlere yol açtığını da göreceksiniz.

Görüş Ve Önerileriniz için Tıklayın

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Etmek İçin Tıklayın

Yorum Yap