IMDb Puanına Göre En İyi Türk Dizileri

Türk toplumu olarak diziler ile aramız oldukça iyidir ve izlediğimiz dizileri eş dost ile tartışmaya da bayılırız. Ülkemiz bu konuda oldukça kaliteli yapımlar altına da imzasını atmıştır. Gelmiş geçmiş en kaliteli ve IMDb puanı en iyi Türk dizilerini siz değerli okurlar ile paylaşmak isteriz, yazımızı okumaya devam edin!

2018 – Şahsiyet (IMDb puanı: 9,2)

en iyi türk dizileri

Haluk Bilginer’in başrolünü üstlenmiş olduğu bu dizi, büyük bir beğeni yakalayarak ses getirmiştir. Puhu Tv aracılığı ile izleyicisine kavuşan yapım, Hakan Günday yönetmenliğinde yayınlanmıştır. Agah bey isimli karakterin emekliliğinin tadını çıkarmaya başladığı zamanlarda, Alzheimer rahatsızlığına yakalandığını öğrenmesi üzerine olaylar gelişir. Tek solukta izleyeceğiniz bu dizi, dış dünya ile bağlantılarınızı keserek sizi tamamen ekrana bağlayacağının garantisini verebiliriz!

2011 – Leyla İle Mecnun (IMDb puanı; 9,1)

leyla ile mecnun

Çeşitli pek çok göndermeye yer verilen bu muhteşem dizi, izlemeyenler için büyük bir eksikliktir, net! Yüzden fazla bölüme sahip olan bu absürt-komedi dizi, final yapmadan yayından kaldırılmış olsa da, insanların hafızalarından asla silinmeyecek repliklere sahiptir. Baş rollerini Ali Atay, Serkan Keskin ve Ahmet Mümtaz Taylan gibi önemli isimlerin üstlenmesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran dizi, Türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en iyilerindendir, net!

1993 – Süper Baba (IMDb puanı: 8,7)

süper baba

Başrollerini Sümer Tilmaç ve Şevket Altuğ gibi önemli isimlerin üstlendiği bu eski zaman dizisi Süper Baba, döneminde büyük bir ses getirmeyi başarmıştır. Sevdiği kadın yerine zengin bir kadın ile evlenen başkahramanın başından geçenlerin konu edindiği bu renkli dizi En İyi Türk Dizileri arasında yerini almıştır.

2010 – Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi (IMDb puanı; 8,7)

behzat c

İnanılmaz güzel mesajlar veren bu kaliteli dizi, replikleri ile de her geçen gün anılmaya devam ediyor. Mehmet Erdem ve Emrah Serbes yönetmenliğinde kaleme alınmış olan bu dizi, günümüzde hala pek çok izleyici tarafından benimsenmektedir. Cinayet masasında bir komiser ve ekibi başından geçen olayların işlendiği bu dizi de yine mutlaka izlenmesi gereken diziler arasındadır!

2009 – Ezel (IMDb puanı; 8,6)

ezel

Konusu ve oyuncu kadrosu ile çok uzun senelerdir kendisinden söz ettirmeyi başaran bu kaliteli yapım, günümüzde hala belli kitleler tarafından büyük bir sevgi ile izlenmekte ve anılmaktadır. Baş rolün yakın arkadaşları ve kendinden bile çok sevdiği kadın tarafından nasıl acı bir şekilde ihanete uğradığı  konu edinilen bu değerli yapıt uzun seneler boyunca da anılmaya devam edecek gibi!

Görüş Ve Önerileriniz için Tıklayın

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Etmek İçin Tıklayın

Yorum Yap