İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Girişimci olmak isteyenler için film önerileri

Girişimci olmak isteyenler için film önerileri

Girisimci-olmak-isteyenler-icin-film-onerileri

Girişimci olmak isteyenler için film önerileri listesi hazırladık. Bu konuda girişimcilik ile ilgili çeşitli filmler yer alacak.

Girişimcilik, ister teknoloji alanında olsun ister farklı bir alanda olsun önemli bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. Girişimci olmak isteyen birçok kişi bulunuyor. Yeni bir şirket kurmak hem riskli bir adım hem de bir miktar yatırım gerektiriyor. Yeni girişimcilere veya girişimci olmak isteyenlere ilaç gibi gelecek film önerilerini bu konuda sizler için derledik.

Girişimci olmak isteyenler için film önerileri

İlk girişim filmimiz The Social Network olarak karşımıza çıkıyor. Bu film, Mark Zuckerberg’in Facebook’u nasıl kurduğu ve devamında neler yaşadığı ile ilgili anları anlatıyor. Film içerisinde Facebook kurulmadan önceki olaylar, Facebook’un nasıl kurulduğu ve nasıl buralara kadar geldiği, alınan reklamlar, firmalarla anlaşma, Facebook fikrinin başkasına ait olduğu ve Facebook’un gizlilik ihlali yaptığı gerekçesiyle yargılanması gibi pek çok detay yer almakta. Kullanıcılar bu filmi izleyerek hem Facebook’un gelişim tarihini öğrenebilir hem de ilham alarak kendi girişimine daha iyi odaklanabilir. Küçücük bir girişimin devasa bir hale gelmesini anlatan bu film izlenmesi gereken filmler arasında.

Girişimci olmak isteyenler için film önerileri

Pirates of Silicon Valley girişimcilere örnek olarak cinsten bir film olmakta. Silikon Vadisi’nin Korsanları olarak çevrilen filmde konu Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yer alan Silikon Vadisi’nde geçen teknoloji şirketleri olmakta. Özellikle Apple ve Microsoft firmasına ağırlık veren bu film, IBM ve Intel gibi firmalardan da söz ediyor. Silikon Vadisi’nde yaşanan eğlenceli anlar, garajda başlayan macera, IBM’in Microsoft ile anlaşması ve daha birçok olay film içerisinde anlatılmış durumda.

Girişimci olmak isteyenler için film önerileri arasında The Pursuit of Happyness filmi de yer alıyor olmakta. Bu film, insanların ne yaparsa yapsın umudunu kaybetmemesini söylüyor. Filmde bir adam ve kızı bulunuyor. Borsada çalışan Chris, kızının hayal dünyasına ortak olarak işlerini daha çok büyütüyor. Film, daha çok motivasyon ve girişimcilik konusunda insanlara destek sağlıyor.

Görüş Ve Önerileriniz için Tıklayın

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Etmek İçin Tıklayın

Yorum Yap

Yorum Yazmak İster Misin ?