İlginizi Çekebilir
cortana
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Güvensiz Sitelerde Veri Girişi Yasaklanacak

Güvensiz Sitelerde Veri Girişi Yasaklanacak

veri-girisi

En çok tercih edilen arama motoru Google’da birçok arama işlemleri, veri giriş işlemleri yapılmaktadır. Üstelik bazı kullanıcılarda ister istemez yasaklı sitelere bile giriş yapmaktadır. Güvenlik ve aynı zamanda da gizlilik tehdidi oluşturmaya zemin hazırlayan bu duruma karşı da şirket tarafından yeni düzenlemeler yapılmaya başlanmıştır.

Bundan sonra Google şirket tarafından alınan bir kararla, güvenli olmayan yerlerde veri girişine izin verilmeyecektir. Bundan böyle güven vermeyen kaynaklara girişi engelleyecek ve hiçbir şekilde de erişim yapamayacaksınız. Yapılacak olan bu tür çözümler, veri hırsızlığı gibi birtakım sorunlarında önüne geçilmesini sağlamış olacaktır.

İnternet mecrası her ne kadar güvenli bir platform olarak görülse de, işin arka yüzü olabiliyor. İnternet ortamlarında güvenlik faktörünü hiçe saymaya neden olacak kaynaklar yer alabiliyor.  Aynı zamanda da son dönemde sıkça rastlanılanlardan biri olan veri hırsızlığı da onlardan biri. Böyle bir durumun yaşanmaması adına şirket önlemlerini almaya başlayacak. Böylece Google güvenli olmayan yerlerde veri girişi yasaklayacak. Erişimlerinde kesinlikle yapılmamasını sağlayacak.

Google Güvenli Olmayan Yerlerde Veri Girişi için Uyarı Verecek

Sosyal medya kanallarında da güvenlik tehditlerini sıkça görmeye başlamış olduğumuzu söyleyebiliriz. Karşı karşıya kalacağınız güvenlik açıklarına karşı, Google devreye girecek. Böylece güvenlik riski oluşturacak bir yer söz konusu olduğu zamanda, Google hemen uyarılarını yapmaya başlamış olacaktır. Dünyanın bakıldığı zaman en çok tercih edilen tarayıcısında, bundan böyle daha fazla güvenli gezinmeler yapılmaya başlanmış olacaktır. Tüm gözlerin üzerine çevrilmiş olduğu Google da,  yetkili firma açıklama yaparak yeni bir özelliğin devreye girecek olduğunu duyurdu.

Google tarafından geliştirilecek olan bu işlemler, birçok kullanıcı açısından da memnuniyet yaratmaya neden olmuştur. Çünkü bazı zamanlar, internet üzerinde farkında olmadan güvenli olmayan kaynaklarda yer alabilmekteyiz. Bu durum istemeden de güvenli olmayan bir yerde bulunmamıza neden olur. Aynı zamanda güvenli olmayan yerde olmamız, veri hırsızlığı gibi şirket bilgilerini çalmaya neden olacak olumsuz vakaların yaşanmasına zemin hazırlamaktadır.

Google Güvenlik Uyarıları, Güvenli Gezinme Sağlayacak

Google, güvenli olmayan bir yere giriş yaptığınızda sizi uyaracaktır. Giriş yapacağınız yerin sizin için çok fazla güvenli olmadığını belirtecektir. Ayrıca internet ortamında gezinme sırasında, işaretli olan sitelerin engellenme işlemleri çok kolay bir şekilde yapılmaya başlanacaktır. Bu sayede internet kullanıcıları, pek çok mecrada daha rahat ve aynı zamanda güvenli bir gezinme sağlama şansına sahip olacaktır. Google güvenlik uyarıları, bundan sonra devreye girecektir.

Facebook’ta Bizi Takip Etmek için Tıklayın

Soru & Görüşleriniz için Tıklayın

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Görüşünü Bizimle Paylaşır mısın?