İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Galeri
  3. İnsanlar Neden Aldatır Aldatılır

İnsanlar Neden Aldatır Aldatılır

insanlar-neden-aldatir

İnsanlar Neden Aldatır? Ne yazık ki gündelik hayatımızda pek çoğumuzun başına en az bir kere gelen bu olay bizleri derinden yaralamaktadır. Hepimiz sevdiğimiz insanlara aldanır yani inanırız ve tam da inandığımız yerden kırılmış olmamız da yine aldatılmanın kendisi ile açıklanmaktadır.

Hiç düşündüğünüz oldu mu insanların neden aldattığını ve bu sorunun cevabını merak ettiğiniz oldu mu hiç? Dilerseniz bu sorunun yanıtını hep beraber inceleyelim.

Aldatmak İçten Gelir!

Aldatılmak denilen olaya neresinden bakılırsa bakılsın, aldatılan kişi kendisini yetersiz hisseder, kızar, üzülür, intikam duygusu ile dolar taşar ve dahası… Beklenmedik davranış ile karşı tarafı yanıltma anlamı taşıyan ‘aldatmak’ insan üzerinde inanılmaz kötü etkiler bırakma özelliğine sahiptir. Duygusal, cinsel ve daha pek çok derecede karşımıza çıkan aldatılma durumu her ne derecede olursa olsun yıpratır! Arkadaş, çocuk, ortak vs. hepsi bir yana insan eşi tarafından aldatıldığı taktirde acıların en büyüğünü yaşamışcasına mahvolur.

İnsanlar Neden Aldatır?

Özgürlük, yenilik, duygusal bağ, özlem, cinsel yoğunluk ve çeşitli pek çok istek ile açıklanabilecek olan ‘aldatma’ eylemi, geçmişten günümüze değin pek çok insanın başına gelmiştir. Kaybetmiş olduğu parçayı yeniden bulma arayışı ile meydana çıkan aldatmalar, her geçen gün artmaktadır ve dünyanın her yerinde boşanma olaylarının en büyük sebebi de yine aldatma olarak karşımıza çıkar.

Değer Görmemek En Büyük Neden!

Aradığını bulma teşebbüsü olarak da nitelendirebileceğimiz aldatma eylemi, yaşam enerjisini tekrar yerine getirme çabası olarak da belirtilebilir. Genel olarak aldatma sebepleri de önemsenme, değer görme gereksinimi, kendine olan güven gibi durumlarla da açıklanabilir.

İkili İlişkilerde Aradığını Bulamayan Aldatıyor!

İkili ilişkilerde bu saydığımız durumlar karşılanmadığı taktirde ne yazık ki taraflardan birisi var olan yalnızlığı ortadan kaldırmak için aldatma eylemine başvurur. Başka bir ben arayışı olarak da nitelendirebileceğimiz aldatma eylemi, bireyin öncesinde duymadığı sözleri, ilgiyi, beklentiyi bir başkasında bulması ile de açıklanabilir.

Mutlular da Aldatır!

Yalnızca mutsuz birliktelikler sonucunda aldatma eylemi ortaya çıkıyor gibi görünse de, olay tam olarak öyle değildir. Çoğu mutlu evlilik ve beraberliklerde de, farklı heyecan arayışı, meydana çıkan çeşitli dürtüler ve daha pek çok sebep ile de aldatmalar meydana gelebiliyor. Yani çoğu zaman aldatmalar mutsuz beraberlikler sonucunda meydana çıksa da, bazı zamanlarda mutlu beraberliklerde de yine aldatma eylemi görülebilir.

Kadınlar Duygusal Aldatmaya Meyilli

Görüş Ve Önerileriniz için Tıklayın

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Etmek İçin Tıklayın

Kadınlarda aldatma eylemi daha çok duygusal olarak açıklanabilirken, erkeklerde bu durum daha çok cinsel dürtüler olarak açıklanabilir. Dünya genelinde erkek aldatma oranları, kadın aldatma oranlarına göre fazladır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Görüşünü Bizimle Paylaşır mısın?