İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Küçük Bahçe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Küçük Bahçe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

kucuk-bahce-dekorasyonu

Bahçeniz küçükse o zaman dekorunun, doğru şekilde ayarlanması gerekir. Çünkü yapacağınız yanlış düzenlemeler, bahçenin alanını daha da küçültmeye neden olabilir. Küçük bahçe dekorasyonu nasıl olmalı bilmeli ve yaşam alanlarınızı doğru şekilde dekore etmelisiniz. Küçük bahçesi olanlara yönelik sunacağımız dekorasyon fikirleri ile harika bir alan oluşturmaya başlamanız da zor olmayacaktır. Bahçenizde stres ve yorgunluğunuzu atabileceğiniz bir alan oluşturmak istiyorsanız, yapabileceklerinize gelin birlikte göz atalım.

Bahçe Ölçülerinizin Ne Olduğu Bilmelisiniz

Bahçe dekorasyonu yapmadan önce ilk olarak bahçenizin ne kadar bir alan oluşturduğunu hesaplamalısınız. Çünkü bahçe ölçülerinize göre bir dekorasyon yapılması, görsel açıdan daha güzel görünümlerin açığa çıkmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda bahçe ölçülerinize göre de, kullanacağınız aksesuar çeşitlerini belirleyebilirsiniz. Bahçeniz yeteri kadar geniş değilse, alacağınız bahçe aksesuar sayısı çok fazla olması da fuzuli masraftan başka bir şey olmayacaktır.

Bahçenizi Yeşillendirin

Bahçeniz huzurlu ve sakin tasarımlarda olsun istiyorsanız, o zaman mutlaka yeşillendirmeye başvurmanız gerekecektir. Zaten bahçe dediğimiz zamanda olmazsa olmazlar arasında yeşillik gelmektedir. Yeşil, huzur veren bir renk olduğundan dolayı küçük bahçe dekorasyonunuzda kullanabilirsiniz. Karmaşık renklere başvurmak yerine, huzuru yansıtacak renk seçimlerine başvurulmalıdır. Bu sayede küçük olan bahçenizin, daha da ferah ve geniş hale bürünmesini sağlayabilirsiniz.

Bahçenizde Küçük Saksılı Raflar Kullanın

Küçük Bahçe Dekorasyonu

Bahçenizde mutlaka raf kullanımına başvurmanız gerekmektedir. Alanınız zaten yeteri kadar geniş olmadığından dolayı, kullanacağınız canlı çiçekleriniz ortamı daha fazla daraltabilir. Bu durumda ister istemez huzurlu bir ortamdan çıkarmış ve bunaltan bir bahçe ortamına sokabilirsiniz. Bu sebepten dolayı yapacağınız seçimlerinizi dikkatli ve planlı bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Son dönemde küçük bahçe dekorasyonu konusunda en sık rastlanılan raf sistemlerini, sizlerde bahçenizde kullanabilirsiniz. Küçük bahçemin havasını daha da şirin bir görüntüye büründürmek istiyorum diyorsanız, renkli rafları kullanabilirsiniz. Renkli laflara koyacağınız mini saksılarda ortaya harika bir görsel güzelliğin çıkmasını sağlamış olacaktır.

Bahçe Mobilya Seçimini Yapmak

Küçük bahçelerde en zorlanılan konulardan biri, bahçe mobilya seçimini yapmaktır. Çünkü seçeceğiniz mobilyaların, bahçenizi küçültmesine neden olmasına izin vermemeniz gerekmektedir. Bahçelerde rahatlıkla kullanacağınız açılır kapanır özelliğe sahip olan sandalyeleri de sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Bahçenizin muhteşem bir görüntü içerisinde olmasını sağlayabilir ve alanı daha da geniş hale dönüştürebilirsiniz. Bahçelerde açılır kapanır özelliğe sahip sandalyeleri kullandığınız zaman, gerek görmediğiniz zaman sandalyenizi kapatarak bir kenara koyabilirsiniz. Böylece küçük olan bahçenizi daraltmamış ve küçük bahçe dekorasyonu doğru şekilde yapmış olursunuz.

Facebook’ta Bizi Takip Etmek için Tıklayın

Soru & Görüşleriniz için Tıklayın

Yorum Yap

Yorum Yazmak İster Misin ?