İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Microsoft Nuance 16 milyar dolara satın aldı

Microsoft Nuance 16 milyar dolara satın aldı

Microsoft-Nuance-16-milyar-dolara-satin-aldi

Microsoft Nuance 16 milyar dolara satın aldı

Sağlık hizmetleri yapay zekasının lideri Nuance, 2020’de tanıtılan Sağlık Hizmetleri için Microsoft Bulut ile eşleştirilen Microsoft, sağlık hizmetleri yazılımı işine büyük bir adım attı. Anlaşma, LinkedIn’in ardından Microsoft tarafından gerçekleştirilen en büyük ikinci satın alımdır.

Microsoft CEO’su Satya Nadella yaptığı açıklamada, “AI teknolojinin en önemli önceliğidir ve sağlık hizmetleri de en acil uygulamasıdır” dedi. “İş ortağı ekosistemimizle birlikte, Microsoft Cloud’un Sağlık Hizmetleri ve Nuance’ta büyümesini hızlandırırken, daha iyi kararlar almak ve daha anlamlı bağlantılar oluşturmak için her yerde profesyonellerin eline gelişmiş yapay zeka çözümleri sunacağız.”

Mark Benjamin’in Nuance’ın CEO’su olarak kalacağını duyurdu. Microsoft, AI teknolojisinde bir dayanak oluşturuyor. Eylül ayında, insan benzeri metinler üreten OpenAI tarafından oluşturulan bir dil modeli olan GPT-3 için özel bir lisans aldı. 2015’te OpenAI’nin kurucularından olan Elon Musk, “Bu, open’in tam tersi gibi görünüyor. OpenAI esasen Microsoft tarafından ele geçirildi” diyerek bu hareketi eleştirdi.

Nuance’ın teknolojisi Walgreens tarafından Covid-19 aşı randevularının planlanmasına yardımcı olmak için ve Industrial Bank of Korea tarafından “bankacılık sektörünün video görüşmeleri için ilk biyometrik çözümünü oluşturmak için” kullanıldı.

Facebook’ta Bizi Takip Etmek için Tıklayın

Soru & Görüşleriniz için Tıklayın

Yorum Yap

Yorum Yazmak İster Misin ?