İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Minecraft 1.17 özellikleri hakkında bilgi

Minecraft 1.17 özellikleri hakkında bilgi

Minecraft 1.17 özellikleri

Minecraft 1.17 özellikleri hakkında bilinmesi gereken pek çok yenilik bulunuyor. Bu konuda Minecraft’ın yeni sürümünden söz ediyor olacağız.

Minecraft, günümüzün en büyük ve en popüler oyunlarından birisi olarak yer alıyor. Boyutunun düşük olmasının yanı sıra çok yüksek bir oyuncu kitlesine hitap eden Minecraft, her geçen sürümde daha büyük yenilikler ile beraber karşımıza çıkıyor. Bu sefer 1.17 sürümü ile birlikte karşımıza çıkan Mojang, yeni özellikleri açıkladı.

Minecraft 1.17 güncellemesinin özellikleri

Minecraft 1.17 normalde daha büyük bir güncelleme olacaktı fakat ekip bu yükün altından kalkamadığı için yeni özelliklerin bir kısmı yıl sonunda çıkacak olan 1.18’de gelecek. Bu güncelleme ile ilgili bilinmesi gereken yeniliklerden birisi shader desteğinin eklenmesi oldu. Önceden mod ile birlikte shader eklenirken artık mod olmadan, doğrudan eklenebilecek.

Önerilen Yazı
Roblox Hile Mod 2021
Minecraft 1.17 özellikleri

Minecraft’ın yeni sürümü ile birlikte bilinmesi gereken yeniliklerden birisi yeni bloklar olarak karşımıza çıkıyor. Oyuna eklenen pek çok yeni blok var. Bunlardan birisi olan bakır ile birlikte hem paratoner yapılabiliyor hem de dekoratif amaçlı kullanılabiliyor. Bakırın yanı sıra ametist bloğu, kalsit, mağara sarmaşığı, yeni ışık bloğu, yosunlu halı, yosunlu blok, mum, spor çiçeği, sculk sensörü, ışık geçirmeyen cam ve bunun gibi pek çok blok yeni sürümde yerini almış durumda.

Oyuna eklenen eşyalar arasında yer alan paket, oyuncuların eşyalarını toplayabilmesini sağlıyor. Paketin yanı sıra eklenen bir diğer eşya dürbün olarak yer alıyor. Dürbün ile birlikte oyuncular artık bir noktayı daha yakın bir şekilde inceleyebiliyor olacak. Dürbünün dışında ametist parçası, bakır külçe, ham maden parçaları, toz kar kovası ve parlayan meyve eklendi.

Minecraft 1.17 özellikleri ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey yeni canlılar olmakta. Bunlardan birisi keçi olarak yer alıyor. Dağ keçisi, yüksek bir şekilde zıplamasıyla ve inatçılığı ile biliniyor. Ayrıca yüksekten düştüğünde canı az gidiyor. Bir diğer canlı olan aksolotl ise oldukça ilginç bir hayvan. Oyuna eklenen canlılardan birisi de okyanusta ışıl ışık görünen parlayan mürekkep balığı oldu.

Görüş Ve Önerileriniz için Tıklayın

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Etmek İçin Tıklayın

Yorum Yap

Yorum Yazmak İster Misin ?