İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim
  3. Nasa İstanbul fotoğrafı paylaştı

Nasa İstanbul fotoğrafı paylaştı

Amerika Birleşmiş Devletleri’nin uzay programı çalışmalarından sorumluluk sahibi olan kurum Nasa İstanbul fotoğrafı paylaştı oldukça beğeni toplayan bu fotoğraf nasa'nın instagram paylaşımı ile ses getirdi.

nasa-istanbul-fotografi-paylasti

Amerika Birleşmiş Devletleri’nin uzay programı çalışmalarından sorumluluk sahibi olan kurum Nasa İstanbul fotoğrafı paylaştı oldukça beğeni toplayan bu fotoğraf nasa’nın instagram paylaşımı ile ses getirdi.

 

NASA dün akşam doğrudan doğruya sayfada görebileceğiniz fotoğrafı paylaştı. Bu resim ISS yani Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan çekildi.

İstanbul’un gece ışıklarını görebileceğiniz fotoğraf için kurum “İstanbul Boğazı ve Haliç’in ikiye ayırdığı kentin gece ışıklarına bakın!” açıklamasını yaptı.

Aktarıldığı kadarıyla bu fotoğraf 10 Mayıs 2021’de Milletlerarası Uzay İstasyonu’ndan Karadeniz’in 263 eksen yukarısında çekildi.

NASA’nın paylaştığı bu hoş İstanbul fotoğrafına detaylı olarak buradan bakabilirsiniz ve fotoğrafa yorum bırakabilirsiniz.

Bu fotoğrafın şimdiye kadar 1.8 milyondan pozitif alkış ve 21 binden pozitif yorum aldığını belirtelim.

NASA daha önceleri de Türkiye ait fotoğraflar paylaşmıştı

ISS üzerinden doğrusu çok özel bir perspektife sahip olan kurum, Instagram hesabından daima fotoğraf paylaşımlarında bulunuyor.

Nasa bu arada  açık olarak belirttiği üzere, Çekilen bu fotoğrafların yalnızca sosyal medyada paylaşma maksatı bulunmuyor.

Ayrıca kurum sürekli olarak çekilen bu fotoğrafların bilimsel araştırmalarda da kullandığını belirtiyor. Bu fotoğraflar ile Dünya’nın nasıl değiştiği gözleniyor ve doğaya millet ile büyük felaketlerin etkisi inceleniyor.

NASA’nın birçok fotoğrafını Nikon imzalı DSLR fotoğraf makineleri ile kayıt altına aldığını da ek data olarak belirtelim. NASA uzun zamandır ISS’te diğer marka model kullanmıyor.

Facebook’ta Bizi Takip Etmek için Tıklayın

Soru & Görüşleriniz için Tıklayın

nasa-istanbul-fotografi-paylasti
nasa-istanbul-fotografi-paylasti
Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Görüşünü Bizimle Paylaşır mısın?