1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Telegram Nedir Özellikleri Nelerdir?

Telegram Nedir Özellikleri Nelerdir?

telegram

Telegram nedir? Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren, pek çok kişi tarafından merak edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Oldukça kısa bir süre zarfında milyonlarca kişiye hizmet etmeyi başaran Telegram, tüm ülkelerde gayet popüler olma yolunda hızla ilerliyor. 2013 yılında kurulan ama pek fazla ilgi görmeyen bu uygulama, son zamanlarda yapmış olduğu hızlı yükselişle birlikte herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor

Telegram Uygulaması Nedir?

Oldukça popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp için rakip sayılan Telegram Türkçe olarak da hizmet sunan, güvenilir mesajlaşma ve anlık görüşme gerçekleştiren özel bir uygulamadır. Rus programcı aracılığıyla geliştirilen bu uygulama aynı zamanda kullanıcılar için çoklu program desteğini de veriyor. Kullanıcılar iş ile alakalı bilgileri de uygulamadan paylaşarak çalışma olanağı da tanıyorlar. İsteyen bu kısımlara bakarak kendilerine iş bulabilir veya çeşitli bilgiler açısından rahatlıkla bilgi sahibi olabilirler

Telegram Uygulamasının Özellikleri

Telegram En önemli uygulamalar arasında karşımıza çıkan ve Whatsapp gibi güçlü uygulamalara rakip olan Telegram uygulaması özellikleri ile kullanıcıların dikkatini oldukça çekiyor. Uygulamanın özelliklerini birlikte detaylı olarak inceleyelim.

  • Telegram gizli sohbet seçeneğini sunarak kullanıcılar için oldukça dikkat çekici bir hal alıyor.
  • Uygulama üzerinden sesli ve görüntülü olarak görüşme yapılabiliyor.
  • Son görülme özelliği isteğe bağlı olarak kapatılabiliyor.
  • Uygulamanın en önemli özellikleri arasında güvenli sohbet bulunuyor. Telegram ile yapılan her sohbet iyi bir şekilde korunarak 3. kişilerin eline asla geçilmesine izin verilmiyor.
  • Telegram masaüstü uygulaması dışında İos ve Android telefonlara ücretsiz şekilde yüklenebiliyor.
  • Uygulama bulut tabanlı olan teknolojiden faydalandığı için tüm içerikler saliseler içerisinde kişilere iletilebiliyor.
  • Uygulamanın bir diğer özellikleri arasında belirli bir zaman sonra mesajlar kendiliğinden yok olabiliyor.

Üstelik kullanıcıların her zaman önemsediği bir konu olan mesajların ekran görüntüsü alınması konusudur. Eğer böyle bir durumu yaşarsanız sizlere hızlı bir şekilde bildirim gönderilecektir. Gizliliğe büyük bir önem verilen bu uygulamada kullanıcılar rahat bir şekilde paylaşımlarda bulunabiliyorlar. Sizlerde eğer bu güvenliği istiyorsanız GooglePlay veya AppStore üzerinden Telegram indir tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Facebook’ta Bizi Takip Etmek için Tıklayın
Soru & Görüşleriniz için Tıklayın

Yorum Yap

Yorum Yazmak İster Misin ?