İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema
  3. Yalnızca Zeki İnsanların Anlayabileceği Filmler

Yalnızca Zeki İnsanların Anlayabileceği Filmler

Yalnızca Zeki İnsanların Anlayabileceği Filmler

Herkes aynı filmden aynı zevki almaya bilir ya da herkes aynı filmden aynı şeyi anlayamayabilir. Bu sebeple dizi ve filmler de kendi aralarında pek çok kategoriye ayrılmıştır. Siz değerli okurlar için, Yalnızca Zeki İnsanların Anlayabileceği Filmleri bir araya getirmek istedik. Yazımızın devamını okuyarak bu konu hakkında yeterli fikirleri edinebilirsiniz, şimdiden iyi okumalar!

2004 – Primer

Kapsül ismi taşıyan bu ilgi çekici film son derece akıcı bir senaryoya sahiptir. Tam bir bilim bulmacası olarak karşımıza çıkan bu yapıtı anlamak için biraz üstün zekâya sahip olmak gerekir. İki samimi arkadaşın uzun uğraşlar sonucunda zamanda yolculuğu bulması ve çıkmış oldukları bu zaman yolculuğu ele alan Primer isimli filmde kendinizi kaybedeceksiniz. Henüz en başlarda para kazanmak için buldukları bu icat, ilerleyen zamanlarda bu ikilinin başına pek çok şey açacak.

2001 – A Space Odyssey

Bir Uzaylı Destanı ismi ile karşımıza çıkan bu film, akıllı bir bilgisayar sayesinde Jupiter’e doğru çıkılan yolculuğu ve bilim insanlarının başından geçen olayları anlatmaktadır. Varoluşçuluktan evrime değin pek çok konuyu detaylı bir biçimde ele alan bu film, izleyicisi üzerinde büyük etkiler yaratmaktadır. Son derece kusursuz bir görsel yapıya sahip olan film, tek solukta bitirmelik!

2013 – Coherence

8 arkadaşın çıkmış oldukları bir akşam yemeği sonrasında meydana çıkan gerçeklerin etkileyici bir şekilde ekrana yansımasını sağlayan bu film, izleyici üzerinde çeşitli etkiler bırakmaktadır. İzlerken beyninizin yanacağına garanti vereceğimiz bu film mutlaka Yalnızca Zeki İnsanların Anlayabileceği Filmler arasındadır!

1998 – Pi

Mistisizm, din ve evren ilişkisini detaylı bir biçimde ele alan Pi isimli film, izleyici üzerinde derin etkiler bırakmaktadır. Matematikçi bir başkahramanın başından geçenlerin ekrana yansıtıldığı bu film, izlemeyenler için büyük bir pişmanlıktır.

2011 – Source Code

Yaşamın şifresi ismi ile dikkatleri üzerine çeken bu film, başarılı bir pilotun başından geçenleri detaylı bir biçimde izleyicisi ile buluşturmaktadır. İzlerken nefes almayı bile unutacağınız bu kaliteli yapım, son derece heyecan verici bir senaryoya sahiptir. Trende meydana gelen bir patlama sonucunda hayatını kaybeden adamın son birkaç dakika içerisinde yaşanan olayları de son derece heyecan verici bir şekilde anlatan film, izlediğinize asla pişman etmeyecek türden!

2010 – Inceptıon

İsmini çoğu kez duymuş olduğumuz bu film, çoğu insanı oldukça derinden etkilemiştir. Mutlaka açıp izlemeniz gereken bu film hakkında fazla bilgi vermek istemiyoruz, açın ve izleyin!


Görüş Ve Önerileriniz için Tıklayın

Sosyal Medya’dan Bizi Takip Etmek İçin Tıklayın

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Görüşünü Bizimle Paylaşır mısın?