İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

tasit-kredisi

Taşıt kredisi, yaşanan Pandemi süreci nedeniyle günümüzde birçok kişi otomobil satın alabilmek için çeşitli yolları araştırmaktadır. Özellikle artan otomobil fiyatları nedeniyle alıcılar ciddi anlamda sıkıntı çekmektedir. Hal böyle olunca birçok kişi de otomobil satın alabilmek için çeşitli banka kuruluşlarının sunduğu kredi paketlerinden yararlanmak istemektedir. Peki, uygun faiz seçeneği ile taşıt kredisi nasıl alınır? Günümüzde birçok otomobil alıcısı tarafından merak edilen ve internet ortamında son dönemlerde sıklıkla araştırılan bu sorunun yanıtını gelin detaylı bir şekilde birlikte inceleyelim.

Taşıt Kredisi İçin Gereken Standart Evraklar Nelerdir?

Gerek sıfır otomobil alımlarında gerek ise ikinci el araç alımlarında taşıt kredisi kullanabilmek için birtakım evraklara gereksinim duyulmaktadır. Kredi kullanmak isteyen kişiler aşağıda yer alan belgeleri temin ederek en yakın banka kuruluşuna başvurabilir.

  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi.
  • Aylık gelirinizi kanıtlayabilecek Maaş Badrosu.
  • Adınıza düzenlenmiş elektrik, doğalgaz, internet veya su gibi herhangi bir fatura.
  • Güncel İkametgah belgesi.
  • Sıfır otomobil satın alabilmek için proforma fatura.
  • İkinci el otomobil satın alımları için noter tasdikli satış onayı ve aracınıza ait ruhsat ile kredi başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yukarıda yer alan belgeler genellikle standarttır. Araç kredisi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için kredi çekeceğiniz bankanın internet sitesini ziyaret edebilir veya çağrı merkezini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taşıt Kredisinde Sınır Var mı?

Taşı kredisinde sınır var mı sorusu son dönemlerde sıklıkla sorulmakta ve internet ortamında araştırılmaktadır. Gerek hususi gerek ticari araçlar olmak üzere araç satın alımında sınır 7 ve 10 yaş olarak belirlenmiştir. 7 veya 10 Yaşından büyük araçlar için ne yazık ki herhangi bir banka kuruluşu kredi verememektedir. 10 Yaşı aşmış araçlar için kredi çekmek isteyen kişiler ise farklı faiz oranlarına sahip ihtiyaç kredilerine başvurabilmektedir.

Ayrıca araç satın alımlarında mutlaka peşinatınızın olması gerekmektedir. Peşinatı olmayan kişilere ne yazık ki kredi verilememektedir.

Uygun Faiz Seçenekli Taşıt Kredisi Nasıl Çekilir?

Geçtiğimiz günler içerisinde yapılan resmi açıklamalar doğrultusun da Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası uygun faiz seçeneğine sahip taşıt kredisi vereceğini duyurdu. Yüzde 0,49 faiz oranı ile yüzde 0,69 faiz oranına sahip kredi paketleri sayesinde birçok kişi son derece kolay bir şekilde araç sahibi olabilmektedir.

6 Ay geri ödemesiz ve 60 ay vade seçeneği ile birlikte duyurusu yapılan kredi paketleri sayesinde birçok kişi ticari ve hususi araç satın alabilmektedir. Azami 150.000 TL’ sına kadar kredi veren bankalar, ne yazık ki 7 yaş sınırını zorunlu tutmuştur. 7 Yaşından büyük araçlar için ne yazık ki uygun faiz seçenekli kredi verilememektedir. Söz konusu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişiler, bankaların internet sitesini ziyaret edebilir veya bankaların herhangi bir şubesine giderek

Facebook’ta Bizi Takip Etmek için Tıklayın
Soru & Görüşleriniz için Tıklayın

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Görüşünü Bizimle Paylaşır mısın?